No love, no sex, no sex, no child, no child, no school, no school, no problem :)
Ahoj,Vítej na blogu plný zábavy,Soutěží a hlavně psů ... Pokud se ti tu bude líbit můžeš se zapsat do Zápisu Sbéček ale musíš dodržet Pravidla.Chceš tu zanechat Reklamu ?Pro zlobivce je tu Blacklist a pro milovníky psů jsou tu PSi k adopci nebo se můžete podepsat do petice proti Týrání zvířat a pro ty kteří umírají nudou tu je Přihláška do sonb nebo Record v komentářích a za odměnu si můžete napsat jestli nechcete někde Hlásnout a já vám tam hlasnu....Jo a kdyz uz tu jsi tak klikni pls na lyndulinka.blog.cz Hlasujte plosím pro mě v anketě na tomto blogu jsem tam jako KaŁvInKa

!!!!!DO 1.Září.2009 tu nejsu proto SB nemažte si nmě a omluvte mě ze všech soutěží popřípadně něčeho důležité ... !!!!!!

Kavkazský pastevecký pes

9. srpna 2009 v 11:18 | K-a-l-v-i-n-k-a |  Rasy psů


Kavkazský pastevecký pes
Kavkazský pastevecký pes
Kavkazský pastevecký pes
Informace o plemeni
země původuRusko Rusko
výškapsi: nad 65 cm
feny: nad 62 cm
hmotnostpsi: nad 75 kg
feny: nad 65 kg
barvačernošedá
rezavá
slámově žlutá
bílá
Klasifikace FCI
skupina2: Pinčové a knírači, molossoidní a švýcarští honáčtí psi
sekce2: Molossoidní
Standard plemene
standardFCI

Kavkazský pastevecký pes (také Kavkazský ovčák nebo Kavkazák) je nebojácný, spolehlivý ochránce, který se nejlépe cítí ve velké rodině bydlící na chalupě s velkým pozemkem, kde má dostatečnou možnost volného pohybu. Pro sportovní kynologii se moc nehodí, musí se ale už od malička naučit poslouchat. K jeho výchově je nutná vysoká míra trpělivosti, důslednosti a bezvýjimečné autority bez jakéhokoliv násilí. Proto je nutné začít s výchovou již od štěňátka aby již od malička věděl kam ve 'smečce' patří a každé případné agresivní chování se musí hned v zárodku potlačit. Kavkazáci jsou velice dominantní a za 'vůdce smečky' neuznají žádné váhavé, bojácné, nerozhodné a labilní osoby.

Původ

Zmínky o tomto plemeni jsou již 600 let staré, ale odhaduje se, že toto plemeno je mnohem starší. Rozšířeni jsou hlavně v pásmu předkavkazska a zakavkazska, území, prostírající se na sever od kavkazského hřebene až ke Kumsko-manyčské sníženině mezi Černým a Kaspickým mořem a dále až ke hranicím Íránu a Turecka. V těchto nevlídných oblastech chrání tento Kavkazský pastevecký pes stáda ovcí před medvědy, vlky a jinými šelmami ale také objekty, zahrady a usedlosti před zloději. To vysvětluje jeho velikost a sílu.

Popis

Kavkazáci jsou velcí, robustní svalnatí psi. Mají různou barvu, většinou černošedou nebo rezavou, někdy i slámově žlutou a dokonce i bílou. Jejich srst je hrubá, podobná srsti medvědí, kterým se podobají jak vzrustem, tak i vzhledem. Podle srsti rozlišujeme plemena dlouhosrstá, krátkosrstá a je i mnoho přechodných typů, kdy například chybí hříva nebo huňatý ocas.

Použití

Kavkazáci jsou odolní psi, kteří bez větších problémů snesou každé povětrnostní podmínky, mají-li chráněné místo, kam se mohou schovat. Nejraději jsou ale v blízkosti svého pána, a proto je možné je chovat i v bytě; přirozeně s možností venčení ve volné přírodě. V paneláku by to s ním nikdo nevydržel. Kavkazák to bere s hlídáním velice vážně, protože to jsou jeho prapůvodní vlohy. Ostrost a nedůvěra k cizím je u něj zrovna tak přirozená jako oddanost svému pánovi. Jeho instinkt chránit je hluboce zakořeněný. V tomto se stává nekontrolovatelným, jestliže ho někdo začne trénovat jako bojového psa. Vzhledem k jeho síle a velikosti je něco podobného zcela nezodpovědné. Když to bude třeba, tak tento pes bude přesně vědět, co má dělat .

http://www.boxer.cz/fcidve/kavkazak/kavkazak/kavkazak.jpghttp://www.nart-sano.cz/uvod/02.jpghttp://www.pejskar.cz/foto/clanky/resized/217-0-kavkazsky-pastevecky-pes.jpghttp://www.pejskar.cz/foto/stanice/resized/336-0-listicka.jpghttp://sejtanovasmecka.wbs.cz/Irschatta_animace.gif
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.